İdaremiz tarafından yapılan Yüzenada-Hazarşah-Mutluca grup yolundaki 13,5 km’lik BSK asfalt çalışması tamamlandı.

İdaremiz tarafından yapılan Yüzenada-Hazarşah-Mutluca grup yolundaki 13,5 km’lik BSK (Bitümlü Sıcak Karışım) asfalt çalışması tamamlandı.

           İdaremiz tarafından yapılan Yüzenada-Hazarşah-Mutluca grup yolundaki 13,5 km’lik BSK (Bitümlü Sıcak Karışım) asfalt çalışması tamamlandı. Tamamlanan grup yolu için açılış programı yapıldı.

            Yapılan açılış programına Valimiz Sayın Ali MANTI’nın yanı sıra Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Sayın Cevdet YILMAZ, Milletvekilimiz Enver FEHMİOĞLU, Eski Milletvekillerimiz Fevzi BERDİBEK ve Eşref TAŞ, İl Özel İdaresi Genel Sekreterimiz Mehmet IŞIK, Belediye Başkan Vekili Halim SÜGÜ, Kalkınma Bakan Yardımcısı Yusuf COŞKUN, Solhan Kaymakamı Fatih OKUMUŞ, Solhan Belediye Başkanı Abdulhakim YILDIZ, kurum amirleri, köy muhtarları ve vatandaşlar katıldı.

             Açılış programında yaptığı konuşmada Valimiz Sayın Ali MANTI şunları söyledi: ‘Sayın Bakanımıza teşekkür ediyoruz. Ayağının tozuyla buraya, köyümüze gelelim dedi. Gururla söyleyebiliriz ki ülkemizde her gün güzel şeyler oluyor. Bunlardan bir tanesi de yollarımız konusunda yapılan çalışmalardır. Önceki yıllarla kıyaslanmayacak ölçüde ulaşım konusunda mesafe aldığımızı söyleyebiliriz. Şehirlerarasında BSK çalışmaları nadir iken şimdi köy yollarımıza kadar bu hizmeti getirmiş bulunuyoruz. Biz milletimizin her türlü hizmetin en iyisine layık olduğuna inanıyoruz. Allah birliğimizi ve beraberliğimizi bozmasın. Birliğimiz, beraberliğimiz daim ve kaim olsun. Emeği geçen herkese teşekkür ederim, hayırlı olsun diyorum’ dedi.

              Daha sonra konuşan Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Sayın Cevdet YILMAZ da şunları söyledi: ‘Sayın Valim, çok değerli milletvekili arkadaşlarım, çok değerli belediye başkanlarımız, il genel meclisi başkanımız, muhtarlarımız, çok değerli Hazarşahlı hemşehrilerim hepinizi saygıyla selamlıyorum. Bu bölgemizin bir yol problemi vardı uzun zamandır. Çok kaliteli bir yol yaptık. Geçmişte şehirlerarasında böyle yollar yoktu. Şimdi şehirlerarasında olmayan yol çok şükür köylerimizde var. Çok güzel bir yol olmuş. Ben sizin huzurunuzda Sayın Valimize, özel idaremize, encümenlerimize, il genel meclisi üyelerimize, teknik çalışan arkadaşlara, müteahhit firmaya çok çok teşekkür ediyorum. Çok güzel bir çalışma olmuş. 13.5 buçuk km. Bu yolda daha önce 4 km yol yapılmıştı. Toplam 17.5 km çok kaliteli asfalt yapıldı. Son yaptığımız yol3,5 milyon lira. Sadece bu hizmet 3.5 milyon lira. Ben huzurunuzda bize bu imkânı sağlayan Sayın Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyorum. Onun liderliğinde güçlü hükümetler olmasaydı, Türkiye’nin ekonomisi güçlü olmasaydı böyle hizmetler olmazdı. Çok şükür böyle güçlü bir liderimiz var, hükümetimiz var. Biz de bu hizmetlere vesile oluyoruz. Cenabı Allah bu hizmetleri daha bereketli etsin. Daha yeni hizmetlerle Türkiye’miz, Bingöl’ümüz geleceğe yürüsün. Biz birlik ve beraberlik içerisinde olduğumuz sürece, biz bu dualarımızı desteklerimizi sürdürdüğümüz müddetçe inşallah bu yolda da devam edeceğiz.

              Yeni hizmetlerle, yeni çalışmalarla. Bu güzel hizmet için emeği geçen herkesi tekrar tebrik ediyorum. Hayırlı mübarek olsun diyorum. Hepinize saygılar sunuyorum.’