2015 YILINDA 175 KM ASFALT YOL YAPIMI TAMAMLANDI

Bingöl Valisi Yavuz Selim Köşger, “2015 yılında 28 yerleşim yerine 75 kilometre birinci kat asfalt, 37 yerleşim yerine 100 kilometre ikinci kat asfalt ve 66 yerleşim yerininde yollarının asfalt bakımı yapıldı” dedi.

Bingöl Valisi Köşger, belediye başkanı Yücel Barakazi, Vali Yardımcısı Muhammet Fuat Türkman, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Işık ve İl Genel Meclis üyeleri ile birlikte Merkez Üçyaka köy yolunda yapımı devam eden yol çalışmalarını yerinde inceledi.

Burada gazetecilere açıklamalarda bulunan Vali Köşger, yoğun bir çalışma sezonunun sonuna geldiklerini belirterek, 2015 yılı içerisinde 28 yerleşim yerine 75 kilo metre birinci kat asfalt, 37 yerleşim yerine 100 kilo metre ikinci kat asfalt ve 66 yerleşim yerinedeki yolların asfalt bakımı yapıldığını kaydetti.

Özel idarenin yaptığı yol çalışmalarının 200 kilo metre civarında olduğunu ifade eden Köşger, şunları söyledi: “Bir kısmını birinci kat dâhil sıfırdan yapıyoruz, bir kısmını ikinci kat yaptık, burası da bu kapsamda yaptığımız birinci kat asfalt çalışmalarından biridir. Bingöl’de altyapının kalitesini yükselterek vatandaşlarımızın, hemşehrilerimizin yaşam kalitesini arttıracak faaliyetlerimiz devam ediyor, devam edecek. Her türlü şart ve koşulda faaliyetlerimiz devam edecek. Bu hizmetlerde emeği geçen İl Genel Meclisi üyelerimize, Özel İdaremizin Teknik personelleri ve Genel Sekreterimize, bize katkılarından ötürü Belediyemize teşekkür ediyorum. Asfaltlarımız vatandaşımıza hayırlı olsun, güle güle kullansınlar”

Vali Köşger, daha sonra yol çalışanlarla bir süre sohbet etti.