SAYIN VALİMİZ AĞAÇELİ KÖY YOLUNA YAPILAN ASFALT VE KÖYİÇİ KİLİTLİ PARKE TAŞI ÇALIŞMALARIMIZI YERİNDE İNCELEDİ

Sayın Valimiz Yavuz Selim Köşger, Ağaçeli Köyü Yeni Yerleşim ve Yukarı Ağaçeli köylerinde İl Özel İdaresi tarafından yürütülen çalışmaları yerinde inceledi. 

500 yıllık geçmişi ile İlimizin en eski köylerinden olan Ağaçeli Köyü'nde yapılan 4 kilometrelik birinci sınıf asfalt yolu ve Yukarıköy'de yapılan parke çalışmalarını yerinde inceleyen Vali Köşger, çalışmalar hakkında köy muhtarı Nurettin Kırgız ve Özel İdare Genel Sekreteri Mehmet IŞIK’tan bilgi aldı.

Ziyarette ilk olarak Ağaçeli Köyü'nde yapılan 4 kilometrelik birinci sınıf asfalt çalışmaları incelendi. Ardından Ağaçeli Eski Yerleşim bölgesine geçildi. Burada Köy muhtarı Nurettin Kırgız tarafından karşılanan Sayın Valimiz, köy içi yolara döşenen kilit parke çalışmalarını inceledi. Yapılan çalışmalardan memnun olduğunu ifade eden Muhtar Kırgız, “devletimize minnettarız. Şu an hiç bir eksiğimiz yok. Köyümüze teşrif ettiğinizden dolayı çok teşekkür ederim. Köyümüz 500 yıllık bir köydür. İlk defa kilit parke taşları döşeniyor. Yollarımız asfaltlandı. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum'' dedi. İnceleme sonrasında köylülerin sorunlarını da dinleyen Sayın Valimiz, ''Bingöl’ümüze hizmet etmeye devam edeceğiz. Yapılan işler yavaş yavaş hedefine ulaşacaktır. Asfaltımız ve kilit parke taşları köyümüze hayırlı olsun'' dedi.

Ziyaretler esnasında çocuklarla tek tek ilgilenerek hediyeler dağıtan Sayın Valimiz vatandaşlara bir süre sohbet ettikten sonra köyden ayrıldı.

Yapılan inceleme çalışmalarına Vali Yardımcısı Numan Tahir Şimşek, İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Selahattin Mersin, Özel İdare Genel Sekreteri Mehmet Işık, Özel İdare Yol ve Ulaşım Müdürü Ahmet Caf katıldı.