35 ADET KÖYÜN KANALİZASYON ALTYAPISINA 10.638.218,00 TL YATIRIM

Sayın Valimiz İbrahim TAŞYAPAN beraberindeki Genç Kaymakamı Abdullah KÖKLÜ,Genel Sekreter Mehmet IŞIK, Gençlik ve Spor İl Müdürü Erdal ARIKAN ile birlikte Genç İlçesinde bazı incelemelerde bulundu. Genç İlçesi Meşedalı Köyü’nde yapılan kanalizasyon işini inceleyip köylü vatanlarımızla sohbet eden Vali TAŞYAPAN yaptığı açıklamada;

 ‘‘İlimiz genelinde şebeke içme suyu yapılan kalabalık köylerimizin kanalizasyon altyapılarını tamamlayıp sağlıklı hale getirerek vatandaşlarımızın hizmetine sunmaya devam ediyoruz.

                Bu kapsamda Kalkınma Bakanımız Sayın Cevdet YILMAZ’ın, Özel İdaremizin bütçesine sağladığı büyük katkı ile 2013 yılında 25 adet yerleşim yerinin kanalizasyonu ve 4 adet yerleşim yerinin kanalizasyon bakım onarımı programa alınmıştır.

                Söz konusu kanalizasyon işlerinin tamamının ihalesinin yapıldığını ve büyük bir özveri ile işlerin % 80’inin bittiğini belirtti.

                Ayrıca 2012 yılında programa alınan 3 adet yerleşim yeri ile 2013 Köydes Projesi kapsamında da 3 adet yerleşim yerinin kanalizasyonu tamamlanmıştır.

                2013 yılında kanalizasyon altyapıları önemli bir ivme kazanmış olup, 10.638.218,00 TL tutarında önemli bir bütçe ayrılmıştır. Söz konusu kanalizasyon altyapılarından 13.188 vatandaşımız faydalanacaktır. Bu hizmetlerin vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum.’’ dedi