2012 YILINDA YAPILAN ASFALT ÇALIŞMALARI

Bingöl Valiliği; İl Özel İdaresi, Merkez İlçe Köylere Hizmet Götürme Birliği ve İlçe Kaymakamlıklarının işbirliği ile 150 kilometrelik köy yolu asfaltlama çalışması yaptıklarını açıkladı.

İl Özel İdaresi, 9 milyon yatırımla 150 kilometrelik köy yolunu asfaltladı.

Bingöl Valiliği tarafından yapılan açıklamada;

 İl Özel İdaresi, Merkez İlçe Köylere Hizmet Götürme Birliği ve İlçe Kaymakamlıklarının işbirliği ile 150 kilometrelik köy yolu asfaltlama çalışması yapıldığı belirtildi.

Asfaltlama çalışmaları için 9 milyon lira harcandığını belirtilen açıklamada 2. Kat asfalt kaplama çalışması kapsamında Ilıcalar-Sütlüce grup köyyolu, Merkez Gökçeli-Kuşburnu, Çukurca, Kırkağıl, Gümüşlü ve Üçyaka köyyolları, Karlıova-Boncukgöze-Bahçe, Geçitli-Mollaşakir, Kantarkaya-Tuzluca, Yukarı Yağmurlu, Karabalçık, Viranşehir, Ortaköy ve Cilligöl köyyolları, Solhan Elmasırtı-Kırık-Tarhan-Asmakaya grup köyyolu, Düzağaç-Bozkanat grup köyyolu ve Yüzenada yolu, Sancak-Karaçubuk-Adaklı yolu, Kiğı Sırmaçek-Nacaklı grup köyyolu, Yayladere-Doğucak köyyolunda yaklaşık 100 km 2. Kat asfalt kaplama yapıldığı vurgulandı.

50 KM 1. KAT ASFALT YAPILDI
2. Kat asfalt kaplaması yapılan yollarda yaklaşık 120 km asfalt yama (rotmix) bakımı yapıldığını belilen açıklamada, “1. Kat asfalt kaplama çalışması kapsamında Yayladere-Güneşlik-Kiğı yolu, Sancak-Karaçubuk-Adaklı yolu, Genç-Keklikdere köyyolu, Sancak-Oğuldere-Kurtuluş grup köyyolu, Sancak-Tepebaşı köyyolu, Merkez-Güveçli köyyolunda yaklaşık 50 km 1. Kat asfalt kaplama yapılmıştır” denildi.

ASFALT PLENTİ HİZMETE BAŞLADI
Asfalt sezonunun kısa olması nedeniyle asfalt kaplama çalışmalarına İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü asfalt ekipleri çalışanlarının takdire şayan gayretleri ve fedakarlıklarıyla hafta sonları da ara verilmeden devam edildiğini belirtilerek, “İl Özel İdaresi tarafından ihalesi yapılan asfalt plenti hizmete hazır şekilde teslim alınmıştır. Asfalt sezonunun kısa olması nedeniyle 2013 yılında üretilecek yama malzemesi, ekip ve ekipmanlar için yaklaşık 2.000.000,00 TL ödenek ayrılarak alt yapısı şimdiden hazırlanacak asfalt yolların tümüne önümüzdeki yıl bakım yapılması planlanmıştır” ifadeleri kullanıldı.

ÇALIŞMALAR ÖNÜMÜZDEKİ YIL ARTACAK
Önümüzdeki yıl çalışmaların artarak devam edeceğini belirtilerek, “Gerek ödenek temini gerekse planlama/programlama aşamasından başlayarak planlanan işlerin herhangi bir aksamaya meydan verilmeden süresi içerisinde ve süratle tamamlanmasında, birimler arası işbirliğinin doğurduğu hepimiz için büyük mutluluk sebebi olan başarıda büyük katkı, emek ve gayreti olan tüm ilgililere başta Sayın Kalkınma Bakanımız Dr. Cevdet Yılmaz ile Milletvekilimiz Prof Dr. Eşref Taş ve İl Özel İdaresi Genel Sekreterimize, İlçe Kaymakamlarımıza, İl Genel Meclis Üyelerine, İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü çalışanları olmak üzere bütün idare çalışanlarına şükranımı arz ediyor bu yıl alınan bu başarılı mesafenin önümüzdeki yıllar çalışmalarımızda da bizlere güç vereceğini ifadeyle bu yollardan yararlanacak vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyoruz” denildi.

Öte yandan Yayladere-Güneşlik-Kiğı yolunun 15.5 kilometresinde 1. Kat asfalt kaplama yapıldığı 34 kilometresinin de programa alındığı belirtildi. Ayrıca Sancak-Karaçubuk-Adaklı yolunun 5 kilometresinin 1. Kat asfalt kaplamasının bu yıl yapılarak toplam 23 kilometre asfalt kaplamasısın tamamlandığı ve 5 kilometresinin de 2. Kat asfalt kaplama yapıldığı kaydedildi.